Diş Tedavileri
Diş Estetiği

Estetik diş hekimliği, lamine, zirkonyum, empress diş, bonding, diş beyazlatma ve uygulamaları... İnsanların gülümsediği anda ilk dikkat çeken organlar yüz bölgesi ve bu bölümü süsleyen dişlerimizdir. Bu anlamda sosyal toplumda yeni tanışmalarda ve toplantılarda ve özellikle kendine saygısı, güveni olan kişilerde ağız diş sağlığı bakımı Diş estetiği çok öne çıkan çarpıcı bir unsurdur.

Adeziv Sistemler (Bonding) Nedir?

Dişin rengini veya şeklini değiştirmek, büyütmek ya da bir kusurunu tedavi etmek amacıyla dişe yapılan ilavelerdir. Bu amaçla kullanılan malzemeler (mikrofil ajanlar), doğal dişin dış yüzeyine tutturularak şekil ve renk bozuklukları kolayca giderilebilir.

Kompozit Veneer (Bonding), günümüzde en çok ve en son uygulanan koruyucu diş hekimliği işlemlerinden biridir. Çoğu durumda, en az miktarda diş kaybı ile bu işlem gerçekleştirilir.

Dişlerinizin şeklinden, renginden, duruşundan, boyundan kısacası estetiğinden memnun değilseniz günümüz diş hekimliğinin her alanında kullanılan adezivlerden(yapışkanlık sağlayan maddeler) yararlanılmak zorundadır. Basite indirgersek Adezivler estetik diş hekimliğinin temelini oluşturmaktadır. Estetik diş hekimliğinin dünyada bu kadar başarılı olmasının ve yayılmasının temelinde adezyon(yapıştırma) teknolojisi vardır.

Adeziv Sistem Kompozit Veneer (Bonding) nerede ve nasıl kullanılır?

Adeziv teknolojisi , Kompozit Veneer (Bonding ) halk arasında yaygın olarak kullanılan beyaz dolgular (kompozit dolgular) da, Estetik diş kaplamaları olan metal desteksiz porselenlerde ( Laminate, Zirkonyum, Empress ) kullanılmaktadır. Bunları sınıflandırmakta ve teker teker anlatmakta fayda vardır.

Estetik Diş Hekimliği aşağıdaki şartlarda uygulanmalıdır

  • Dişlerimizde doğuştan yada çocuk yaşlarda aşırı antibiyotik kullanımından kaynaklanan renkleşmeler, aşırı flöre eksiklikleri yada fazlalıklardan kaynaklanan, koyu ve renkli dişlere sahip hastalarda
  • İstenmeyen kazalarda kırılan ön bölge dişlerin restorasyonlarında
  • .Çok fazla madde kaybı olan ön diş çürüklerinde (Dolgu yapılmayacak kadar madde kaybı olan durumlarda)
  • Çürüklerle birlikte diş etleri çekilmelerinin oluşturduğu uzun ve kötü görünüme sahip dişleri olan kişilerde
  • Fazla büyümüş diş etleri tedavilerinden sonra istenilen diş estetiği şekillendirilmesi amacı ile
  • Doğuştan eksik yada fazla dişlerin bozduğu gülme hattı estetiğinin tekrar geri kazanılmasında
  • Diş, Diş eti, Dudak ilişkilerindeki oransal sapmalarda diş-dudak ilişkisinin diş eti görülmeksizin ideal bir gülümseme ilişkisinin tekrar kazanılmasında
  • Ön bölgede farklı sebeplerden kaybedilen bir ve birden çok dişlerin dudak ve yüz estetiğine uyularak yeniden şekillendirilmesinde

Diş Estetiği  Bakırköy  Diş Hekimi Web Sitesi